جستجوی تور باکس
.
پشتیبانی آنلاین یاهو
مشاوره رایگان سفر 021-26414147 پشتیبانی آنلاین
ورود اعضا
ورود اعضا باکس
.
جستجوی تور ثابت

یاهو
.

پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه

2 | 0
کد بلاگ : #126
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 4 دی 1393 10:39
تعداد بازدید کننده : 4492
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مجله “اکو” در گزارش سالانه خود ضمن طبقه‌بندی مکان‌های تاریخی و فرهنگی فرانسه، به معرفی 10 جاذبه توریستی معروف این کشور پرداخته است.
آثار بی‌نظیر فرهنگی و طبیعی در فرانسه موجب شده این کشور جایگاه سوم را در میان کشورهای گردشگرپذیر جهان به خود اختصاص دهد. موزه‌ها، پارک‌های خیره‌کننده و آثار باستانی گردشگران را از سراسر جهان به فرانسه می‌کشاند.
فرانسه
 
در رتبه نخست پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه “سرزمین دیزنی” (Disney Land) قرار دارد. در این پارک موضوعی، “میکی موس” و دیگر دوستان معروفش چنان جنجالی به پا کرده‌اند که تنها در سال گذشته 15 میلیون گردشگر از نقاط مختلف اروپا و جهان از این پارک دیدن کردند.
کلیسای نوتردام در پاریس کمی دورتر از کمپانی والت دیزنی، یکی از مکان‌های تاریخی پرطرفدار این شهر است که توانسته رتبه دوم پربازدیدترین مکان‌های گردشگری فرانسه را به خود اختصاص دهد. در سال گذشته حدود 13 میلیون بازدیدکننده از این کلیسا دیدن کردند.
«پارک موضوعی فوتوراسکوپ
موزه لوور
پاریس در جایگاه سوم فهرست نشریه “اکو” قرار گرفته است. این موزه تاریخی با داشتن 9.7 میلیون بازدیدکننده در سال گذشته، مشهورترین موزه‌ جهان محسوب می‌شود که می‌توان آثار معروفی چون تابلوی «لبخند ژوکوند» داوینچی و دیگر شاهکارهای بزرگ جهان را در آن تمشاشا کرد.
سالانه 7 میلیون بازدیدکننده از بزرگترین سمبل پایتخت فرانسه دیدن می‌کنند. برج ایفل در این رتبه‌بندی مکان چهارم را به خود اختصاص داده است.
فضای آرام و هوای پاک «پارک گیاه‌شناسی» در قلب پاریس گردشگرانی را که مشتاق بازدید از گونه‌های مختلف گیاهان در نقاط مختلف جهان هستند را به خود دعوت می‌کند.
در گوشه‌ای از پارک ویلت در شمال شرق پاریس، یک «شهرک علمی صنعتی» قرار دارد که در سال گذشته 1.7 میلیون گردشگر از این محل بازدید کردند تا اطلاعات علمی خود را افزایش دهند.

«کاخ ورسای» سال گذشته میزبان هفت میلیون گردشگر بود که این رقم بدون احتساب گردشگرانی است که تنها با حضور در باغ‌های سلطنتی نظاره‌گر این بنا بودند.
 


3.6 میلیون بازدیدکننده برای تماشای شاهکارهای رنوآ، مونه و کوربه از موزه اورسای واقع در منطقه “سنت توماس دِکویین” دیدن کرده‌اند. این موزه هفتمین جاذبه گردشگری فرانسه به حساب می‌آید.
«مرکز هنرهای ملی جورج پمپیدو» پربازدیدترین مرکز فرهنگی – هنری در مرکز پاریس است که سال گذشته حدود چهار میلیون گردشگر از آثار موقت و دائمی آن بازدید کردند.
 
 

“ پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه ”

 

مطالب مرتبط