جستجوی تور باکس
.
پشتیبانی آنلاین یاهو
مشاوره رایگان سفر 021-26414147 پشتیبانی آنلاین
ورود اعضا
ورود اعضا باکس
.
جستجوی تور ثابت

یاهو
.

امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان

2 | 0
کد بلاگ : #135
تاریخ انتشار : دوشنبه, 29 دی 1393 12:06
تعداد بازدید کننده : 3396
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
وب‌سایت هوانوردی رتبه‌بندی خطوط هواپیمایی AirlineRatings.com لیست سالانه خود را از ۱۰ شرکت هواپیمایی امن جهان منتشر ساخت.

براساس گزارش CNN، خطوط هواپیمایی Qantas استرالیا باری دیگر رتبه اول امن‌ترین خطوط هواپیمایی جهان را به خود اختصاص داد. این شرکت هواپیمایی باوجود سن کمی‌ که ناوگانش دارد، به واسطه نوآوری‌های ایمنی که به کار می‌بندد توانسته برتری خود را در صنعت هوانوردی حفظ کند.
شرکت‌ هواپیمایی
به گفته جفری توماس دبیر وب‌سایت Airline Rating این شرکت هواپیمایی طی ۶۰ سال گذشته بهترین عملکرد را از خود نشان داده و تقریبا در اجراسازی تمامی پیشرفت‌های بزرگ ایمنی پرواز‌ها پیشگام بوده‌است.
دیگر شرکت‌های هواپیمایی که در رتبه‌بندی این وب‌سایت در رتبه‌های دوم تا دهم قرار گرفته‌اند عبارتند از: ایرنیوزیلند، بریتیش‌ایرویز، کاثای پاسیفیک ایرویز، امارات، اتحاد ایرویز، اوا‌ایر، فین‌ایر، لوفتهانزا و خطوط هواپیمایی سنگاپور.
به گفته توماس ۱۰ شرکت هواپیمایی که به عنوان امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در جهان انتخاب شده‌اند در زمینه نوآوری‌های امنیتی و استفاده از هواپیماهای جدید پیشگام بوده‌اند.
سیستم رتبه‌بندی وب‌سایت Airlin Ratings اطلاعات به دست آمده از بررسی‌های نهاد‌ها و انجمن‌های رسمی هوانوردی و همچنین اطلاعات بررسی‌های دولت‌ها و اطلاعات تلفات شرکت‌های هواپیمایی را برای تعیین امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در جهان استفاده می‌کند. این وب‌سایت همچنین تاریخچه عملیاتی شرکت، اطلاعات رویداد‌هایی که در طول فعالیت شرکت‌ها رخ داده و برتری‌های عملیاتی این شرکت‌ها را بررسی می‌کند.
از میان ۴۴۹ شرکت هواپیمایی بررسی شده، ۱۴۹ شرکت دارای درجه رتبه‌بندی هفت ستاره‌ای بوده‌اند. این وب‌سایت در گزارش امسال خود لیستی از ۱۰ شرکت هواپیمایی امن و ارزان جهان را نیز منتشر کرده‌ که از این قرارند: Aer Lingus (ایرلند)، آلاسکا ایرلاینز (آمریکا)، ایسلندر (ایسلند)، جت‌بلو (آمریکا)، جت‌استار ( تور استرالیا)، kuala.com (آفریقای جنوبی)، مونارک ایرلاینز (بریتانیا)، توماس کوک (بریتانیا)، Tulfly (آلمان) و وست‌جت (کانادا).
به گفته توماس، برخلاف کم‌هزینه بودن،‌این شرکت‌های هواپیمایی از رکورد ایمنی بسیار خوبی برخوردار بوده و تمامی شرایط ایمنی عملیاتی انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی را دارا هستند: ارزان بودن به معنی ناامن بودن نیست.
یک مرگ در هر ۱٫۳ میلیون پرواز
انتشار این گزارش با دوران بسیار حساس و غم‌انگیزی همزمان شده‌است. باوجود اینکه سال ۲۰۱۳ یکی از امن‌ترین سال‌ها برای صنعت هوانوردی جهان بوده‌است، سال ۲۰۱۴ یکی از بدترین سال‌ها از نظر آمار مرگ و میر در هوانوردی جهان بوده‌است زیرا فجایع هوانوردی متعددی در این سال رخ داد.
به گفته این وب‌سایت، در سال گذشته ۲۱ سانحه مرگبار رخ داده و ۹۸۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند،‌ آماری که بالاتر از میانگینی ۱۰ ساله است. با این‌همه به گفته مرکز آرشیو سوانح هوایی ژنو، با کمی دید مثبت می‌توان نتیجه گرفت که در سال ۲۰۱۴ تنها ۱۱۱ سانحه هوایی رخ داده که طی ۸۰ سال گذشته کمترین رقم به شمار می‌رود. آخرین باری که جهان با ۱۱۱ سانحه هوایی مواجه شد سال ۱۹۲۷ بوده‌است.
براساس گزارش وب‌سایت Airline Ratings در سال ۲۰۱۴ شرکت‌های هواپیمایی جهان ۳٫۳ میلیارد مسافر را به کمک ۲۷ میلیون پرواز در سرتاسر جهان حمل کرده‌اند. به گفته این وب‌سایت، ۵۰ سال پیش، زمانی که شرکت‌های هواپیمایی تنها ۱۴۱ میلیون مسافر را جا‌به‌جا می‌کردند، ۸۷ سانحه رخ داده و منجر به مرگ هزار و ۵۹۷ نفر شده‌است، یعنی پنج درصد از میزان تلفات امروز.
همچنین آمار سوانح مرگبار سال ۲۰۱۴ کمترین رکورد را به ثبت رسانده‌ و از هر ۱٫۳ میلیون پرواز یک پرواز دچار سانحه مرگبار شده‌است. دو سانحه MH370 و MH17 در عصر مدرن بی‌سابقه بوده و تلفاتی برابر ۵۳۷ نفر داشته‌است. پرواز MH370 مالزی در ماه مارچ سال گذشته به همراه ۲۳۹ نفر سرنشین در مسیر کوالالامپور به پکن ناپدید شد و اگرچه مقامات معتقدند این هواپیما در جایی در اقیانوس هند سقوط کرده، اما پس از ۱۰ ماه جستجو هنوز هیچ‌نشانی از آن به دست نیامده‌است. پرواز ۱۷ شرکت هواپیمایی مالزی نیز در ماه جولای در شرق اوکراین مورد اصابت گلوله قرار گرفته و سقوط کرد و در این سانحه نیز ۲۹۸ نفر جان خود را از دست دادند.
شرکت هواپیمایی مالزی از هفت ستاره ایمنی این وب‌سایت پنج ستاره را به خود اختصاص داده‌است. شرکت هواپیمایی ایرآسیا نیز که هنوز با سانحه اخیر پرواز QZ8501 درگیر است، پروازی که در ۲۸ دسامبر به همراه ۱۶۲ سرنشین در دریای جاوه سقوط کرد، از هفت ستاره ایمنی چهار ستاره را به خود اختصاص داده‌است. ایر آسیا تا پیش از ماه دسامبر عملکرد بدون نقصی را از خود به نمایش گذاشته‌بود و هیچ سانحه مرگباری را در سابقه‌اش نداشت.
ناامن‌ترین‌
وب‌سایت رتبه‌بندی شرکت‌های هواپیمایی Airline Ratings می‌گوید اگر شرکت هواپیمایی دچار سانحه‌ای مرگبار شود، به صورت خودکار یکی از ستاره‌های ایمنی‌اش برای ۱۰ سال کاسته خواهد‌شد. از میان تمامی شرکت‌های مورد بررسی، ۵۰ شرکت سه ستاره ایمنی داشته و چهار شرکت تنها یک ستاره دارند. این چهار شرکت عبارتند از تارا ایر و نپال ایر از نپال، Acat ایرلاینز از قزاقستان و کام ایر از افغانستان. تمامی این چهار شرکت اجازه پرواز در اتحادیه اروپا را ندارند.
منبع : ویکی تورز


“ امن‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان ”

 

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال