جستجوی تور باکس
.
پشتیبانی آنلاین یاهو
مشاوره رایگان سفر 021-26414147 پشتیبانی آنلاین
ورود اعضا
ورود اعضا باکس
.
جستجوی تور ثابت

یاهو
.

اطلاعات لازم برای سفر به ایتالیا

1 | 0
کد بلاگ : #173
تاریخ انتشار : شنبه, 7 شهریور 1394 12:17
تعداد بازدید کننده : 4020
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اطلاعات لازم برای سفر به ایتالیا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌یافته است و جزو هشت کشور صنعتی به‌شمار می‌آید.
ایتالیا
بهترین زمان سفر به ایتالیا :
بهترین زمان برای سفر به ایتالیا ماه های آوریل تا ژوئن و اواخر سپتامبر تا اکتبر می باشد. دمای هوا در دوران اغلب معتدل و مناسب است. آگوست بدترین ماه برای سفر به ایتالیا است، هوا بسیار گرم و مرطوب است و بیشتر ساکنان این کشور نیز در این ماه به تعطیلات می روند، بسیاری از هتل ها، رستوران ها و فروشگاه ها نیز در این ماه تعطیل هستند. اوج سفر به رم معمولا از ماه ژوئن شروع شده و تا اوائل سپتامبر ادامه دارد.
آب و هوای ایتالیا :
تمام شهر های ایتالیا در ماه های تابستان گرم هستند ولی در شهر های جنوبی هوا گرمتر است. در رم گرم ترین ماه های سال از می شروع شده و گاهی تا اکتبر نیز ادامه دارند. زمستان در شهرهای شمالی ایتالیا سرمای هوا با بارش باران و برف همراه است ولی در جنوب کشور هوا گرم تر است، میانگین دما 10 درجه سانتی گراد در زمستان است. در اغلب شهرهای ایتالیا رطوبت هوا کم است. در رم، ناپل و جنوب ایتالیا میانگین دمای هوا در روز 30 درجه سانتی گراد است ولی شب ها معمولا خنک تر است.
مالیات در ایتالیا :
ایتالیا به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا مانند سایر کشورهای عضو مبلغی را به عنوان مالیات روی بسیاری از فاکتورهای خرید کالا و خدمات اضافه می کند. ( مالیات در صورت حساب با عنوان IVA لحاظ میگردد). استاندارد IVA رقم ۱۹٫۶ % روی کالاهایی نظیر لباس، چرم، کفش، اسباب بازی، لباس های خزدار، عطر، دوربین و حتی خاویار است اما گردشگران می توانند برای بعضی از این کالاها مالیات اضافه شده بر صورت حساب را از بخش معاف از مالیات فرودگاه پس بگیرند. برای بازپس گیری مالیات حداقل باید 155 یورو خرید کرده باشید.

ساعات اداری در ایتالیا :
ساعت کاری رایج در ایتالیا معمولا از دوشنبه تا جمعه از 9:00 (گاهی 9:30 ) تا 13:00 و از 15:30 ( گاهی 16:00 )تا 19:00 یا 19:30 می باشد. در ماه های جولای و آگوست اغلب دفاتر بعد از ظهرها تا 16:30 یا 17:00 باز هستند. ادارات دولتی، بانک ها و … در تعطیلات رسمی کار نمی کنند.
اغلب فروشگاه ها (به جز آنهایی که در تعامل با گردشگران هستند) در روزهای یکشنبه تعطیل هستند.
بانک ها دوشنبه تا جمعه از 8:30 تا 13:00 یا 13:30 و از 14:00 یا 14:30 تا 16:00 مشغول به کار هستند.
 
برق در ایتالیا :
در ایتالیا در شهرهای مختلف ولتاژ برق از 115 تا 220 ولت متغییر است، بهتر است قبل از سفر با هتل مقصد هماهنگ کنید و در صورت نیاز مبدل ولتاژ همراه خود داشته باشید.
 
خدمات پزشکی در ایتالیا :
در صورتی که به فوریت های پزشکی نیاز پیدا کردید با شماره 113 تماس بگیرید. در صورتیکه در روزهای تعطیل یا نیمه شب نیاز به تهیه دارو داشتید، در تمامی داروخانه ها لیست داروخانه های شبانه روزی نصب شده است.

انعام در ایتالیا :
در ایتالیا میزان انعام کاملا بستگی به نظر شخصی شما دارد. هتل ها و رستوران ها معمولا 15 تا 19 درصد حق سرویس به صورت حساب شما اضافه می کند. در صورت تمایل می توانید به پرسنل بین 0.5 یورو تا 2 یورو و به راننده تاکسی ها حداقل 15 درصد رقم کرایه، انعام دهید.
وضعیت سرویس بهداشتی در ایتالیا:
در تمامی فرودگاه ها، ایستگاه های مترو، رستوران ها، پمپ بنزین ها و مکان های عمومی سرویس بهداشتی تمیز دارند و با نام های DONNE یا SIGNORE برای بانوان و UOMINI یا SIGNORI برای آقایان مشخص شده اند.
برای مشاوره رایگان در مورد تور اروپا و تور ایتالیا با ما تماس بگیرید.

“ اطلاعات لازم برای سفر به ایتالیا ”

 

مطالب مرتبط
 اطلاعات-لازم-برای-سفر-به-ایتالیا - ویژگی های جالب ایتالیا و ایتالیایی ها