جستجوی تور باکس
.
پشتیبانی آنلاین یاهو
مشاوره رایگان سفر 021-26414147 پشتیبانی آنلاین
ورود اعضا
ورود اعضا باکس
.
جستجوی تور ثابت

یاهو
.

شهر مالاگا

1 | 0
کد بلاگ : #196
تاریخ انتشار : شنبه, 2 آبان 1394 17:44
تعداد بازدید کننده : 2620
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
شهر مالاگا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مالاگا (به اسپانیایی: Málaga) شهری است در بخش خودمختار اندلس در جنوب کشور اسپانیا مرکز شهرستانی به همین نام.

 شهر مالاگا

مالاگا یکی‌ از شش شهر بزرگ اسپانیا می‌باشد، این شهر جنوبی در کنار سواحل زیبای دریای مدیترانه و در ایالت اندالوسیا(Andalucía) قرار گرفته است. این شهر یکی‌ از خوش آب و هوا‌ترین مناطق اروپا است که با داشتن ۳۲۰ روز آفتابی در سال به سرزمین سواحل آفتابی(COSTA DEL SOL) شهره می‌باشد. به دلیل همین شرایط آب و هوایی بینظیر،سالیانه بازدید کنندگان بیشماری از سراسر دنیا خصوصاً شمال اروپا به این منطقه مسافرت میکنند و همین مساله باعث شده است که منطقه COSTA DEL SOL دارای امکانات رفاهی فراوانی‌ از قبیل مدارس بین المللی سه زبانه، دانشگاه های عالی‌، مراکز درمانی و بیمارستان‌های بین المللی، مراکز خرید ،مراکز تفریحی مانند پارک آبی‌، باغ وحش، زمینهای گلف ،آکواریوم دریایی ، پارک دلفین و صدها جاذبه توریستی در کنار سواحل زیبای مدیترانه را دارا باشد.
مالاگا، شهری بسیار زیبا، ساحلی و تاریخی است. تمدن های مختلفی در این شهر حکومت می کردند از این رو بناهای معماری و تاریخی متنوعی با سبک های مختلف را می توان به طور گسترده در سطح شهر دید. چند ملیتی بودن این شهر در همه جای آن به خوبی دیده می شود.
پابلو پیکاسو متولد شهر مالاگاست و خانه ای که در آن زندگی می کرده، اکنون به موزه تبدیل شده است.
شهر مالاگا توسط فنیقی ها بنا نهاده شده است. قدمت آن به ۷۷۰ سال پیش از میلاد مسیح می رسد. مالاگا در آن زمان جزوی از امپراطوری عظیم روم باستان بوده است. بعد از آن، مالاگا به عنوان یکی از شهرهای بسیار مهم پادشاهی مردم شمال آفریقا شناخته شد. این شهر باعث رونق گرفتن وضعیت اقتصادی شهر مالاگا شد. بعد از «موریش»ها، مسلمانان بر این شهر حکومت می کردند. در ادامه تمدن ها و قبایل مختلفی که بر این شهر حکومت می کردند، حتی بعد از اینکه تحت سلطه خود اسپانیا درآمد نیز شاهد جنگ های داخلی مختلفی بود.

به دلیل همین روندهای مداوم و متنوع است که شهر مالاگا را باید موزه بزرگ تاریخی دانست. در هر گوشه این شهر، یک اثر تاریخی وجود دارد. بیشتر گردشگران برای بناهای تاریخی، هنری و معماری متنوع و ساحل زیبا به شهر قدیمی مالاگا مسافرت می کنند.
همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، مالاگا جزو شهرهای ایده آل برای تفریح و گردش است. در این شهر انواع بناهای معماری، تاریخی و هنری زیبا را می توان دید که تعدادی از آنها قرن ها قدمت دارند. سواحل زیبا و آب و هوای مناسب به همراه رستوران ها و کافه های زیبا از دیگر جاذبه های این شهر ساحلی به شمار می روند.
سالانه میلیون ها نفر برای بازدید از مالاگا به کشور اسپانیا سفر می کنند.
بناها و مجسمه های تاریخی و و یادبود، موزه ها و آثار هنری متنوعی در سرتاسر این شهر وجود دارند که آن را به یک موزه عظیم بدل کرده اند. در همه جای این شهر می توان عطر و بوی تاریخ و زمان های گذشته را به خوبی حس کرد. هر جای مالاگا که بروید، مکان زیبایی برای بازدید و لذت بردن دارد. شهر پر از مکان های شگفت انگیز و جذاب م یک مقصد فوق العاده برای گردشگران تور اروپا و تور اسپانیا است.
عصاره تاریخ اسپانیا را می توان در مالاگا پیدا کرد. معماری جوامع دیگر را نیز در این شهر اسپانیایی می توان دید. از جمله آنها می توان به بناهای به جا مانده از اعراب، مسلمانان، رومی ها و مردم شمال آفریقا اشاره کرد. صرف نظر از همه این موارد، اقامت در این شهر نیز بسیار آسان و بی دردسر است. مسافران به محض رسیدن می توانند در هتل ها یا مسافرخانه های موجود استراحت و اقامت کنند. هزینه مکان های اقامتی متغیر است و هر مسافری با هر بودجه ای که دارد می تواند یکی از آنها را انتخاب کند.
در ضمن اینکه مالاگا فرودگاه بین المللی نیز دارد و می توان به طور مستقیم به این شهر مسافرت کرد.
از آنجا که مالاگا شهر ساحلی است و در کنار دریای مدیترانه قرار دارد، آب و هوای آن نیز مدیترانه ای است. یعنی تابستان های گرم و زمستان معتدل دارد. این شهر تقریبا در همه ماه های سال شاهد آفتاب گرم و دلچسب است.
جمعیت شهر مالاگا حدود ۱,۰۹۱,۲۲۸ نفر است.
مردم مالاگا ۱۴ تعطیلات رسمی دارند که ۱۱ تای آن تعطیلات دولتی است و سه تای دیگر آن به صورت محلی برگزار می شود.
سالانه بیش از ۱۴ میلیون نفر به عنوان گردشگر وارد این شهر می شوند
شهری است در بخش خودمختار اندلس در جنوب کشور اسپانیا مرکز شهرستانی به همین نام کهدر منتهی علیه غرب دریای مدیترانه و در ۱۰۰ کیلومتری تنگهٔ جبل الطارق واقع شده است.

 


“ شهر مالاگا ”