جستجوی تور باکس
.
پشتیبانی آنلاین یاهو
مشاوره رایگان سفر 021-26414147 پشتیبانی آنلاین
ورود اعضا
ورود اعضا باکس
.
جستجوی تور ثابت

یاهو
.

برج پیزا

1 | 0
کد بلاگ : #204
تاریخ انتشار : جمعه, 15 آبان 1394 17:12
تعداد بازدید کننده : 4152
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
برج پیزا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
این برج با 85 متر طول و 14500 تن وزن در توسکانی ایتالیا واقع است.

این برج با 85 متر طول و 14500 تن وزن در توسکانی ایتالیا واقع است. آغاز ساخت این برج در دوره رنسانس در 9 آگوست 1173 به انجام رسید. گفته می ‌شود در آن دوره، ثروتمندان ایتالیا و طبقه اشراف برای رقابت با یکدیگر مشهور ترین هنرمندان و معماران را مأمور ساختن شاهکارهای معماری می ‌کردند.
در قرن دوازدهم، اهالی شهر پیزا تصمیم گرفتند کلیسای آنها برجی داشته باشد که برج سینت مارک را تحت تأثیر قرار دهد. پس از آن که پایه‌ های بنا حفر شد، معماری کار آزموده به نام دیوتیسالوی که مسئول ساختمان این برج بود، نخستین سنگ آن را بنا نهاد.

برج پیزا
اما چند سال پس از شروع ساخت آن، هنگامی که تنها سه طبقه پایینی آن به پایان رسیده بود و پیش از آنکه ارتفاع برج به 12 متر برسد، این برج خمیدگی خودش به سمت جنوب‌ شرقی را نشان داده بود. پس از آن ساخت این برج به مدت 100 سال متوقف شد.
در سال 1234 از معمار دیگری به نام بونانو پیزانو خواسته شد تا ساختمان برج را تمام کند. او چهارمین سقف بنا را به پایان رساند و آن را نیمه تمام گذارد و چهار طبقه بعدی آن با همان تمایل به خمیدگی به پایان رسید. سپس معمار دیگری رشته کار را بدست گرفت و طبقات پنجم و ششم را تمام کرد، اما پایه اصلی همچنان منحرف می‌ شد.
تقریبا صد سال بعد، معماری به نام جووانی پیزانو ساختمان آخرین بالکن را به پایان رساند و ناقوس ‌های برج را در نزدیک مرکز ثقل نصب کرد.
بدین ترتیب در سال 1350، یعنی پس از 176 سال، ساختمان برج به ارتفاع 85 متر با تعداد 7 زنگ در بالای آن به وزن بیش از 29 تن، پایان یافت. از آن زمان تا کنون و در مدت 7،5 قرن مدام به انحراف این برج افزوده شده و در حال حاضر 4،2 متر از خط اصلی خود انحراف پیدا کرده‌ است.
این برج 55 متر بلندی و هفت ناقوس داشت، که به علت خطر ریزش آن، ناقوس ‌های آن به صدا در نمی ‌آمدند. در آن 300 پله نصب شده است و ضخامت پی ‌های برج در حدود 5 متر است که روی ماسه، کار گذاشته شده ‌اند. عده ‌ای معتقد هستند همین امر سبب کج شدن برج شده ‌است.این برج یکی از مقاصد جذاب برای گردشگران تور ایتالیا است.
کارشناسان می ‌گویند علت اصلی انحراف برج مربوط به خاک زیر بنای آن است که دارای ساختمان اسفنجی می باشد. این منطقه از شن و خاک و رس آبرفتی حاوی 60 درصد آب تشکیل شده و در حقیقت بنای برج روی یک زمین باتلاقی ساخته شده ‌است.


“ برج پیزا ”

 

مطالب مرتبط
 برج-پیزا - موزه Nazionale Romano
 برج-پیزا - اطلاعات لازم برای سفر به ایتالیا