جستجوی تور باکس
.
پشتیبانی آنلاین یاهو
مشاوره رایگان سفر 021-26414147 پشتیبانی آنلاین
ورود اعضا
ورود اعضا باکس
.
جستجوی تور ثابت

یاهو
.

پله های اسپانیایی

0 | 0
کد بلاگ : #205
تاریخ انتشار : جمعه, 15 آبان 1394 17:42
تعداد بازدید کننده : 3982
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
پله های اسپانیایی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
پله های اسپانیایی ( Spanish Steps ) پله هایی هستند که در شهر رم در کشور ایتالیا قرار دارند.
پله های اسپانیایی ( Spanish Steps ) پله هایی هستند که در شهر رم در کشور ایتالیا قرار دارند. این پله ها از شیب تند بین پیازا دی اسپاگنا ( Piazza di Spagna ) و پیازا ترینیتا دی مونتی ( Piazza Trinita dei Monti ) میگذرد و به کلیسای پیازا دی ترینیتا مونتی میرسد در بالای آن قرار دارد.
پله های اسپانیایی

در حالیکه از پله ها بالا میروید در سمت راست شما خانه ای است که جان کیتس ( John Keats ) شاعر انگلیسی در آنجا زندگی میکرد و در سال 1821 از دنیا رفت. این خانه هم اکنون موزه ای از خاطرات نسل ادبیات عاطفی انگلیسی است. در امتداد همین مسیر کاخ کاردینال سابق لورنزو سایبو ماری ( Lorenzo Cybo de Mari ) واقع شده که مربوط به قرن پانزدهم است.
این راه پله تاریخی با 135 پله در سال 1725 ساخته شد که سفارت اسپانیا و کلیسای ترینیتا دی مونتی را که هر دو در تسلط پادشاهان فرانسه بود و در بالای پله ها واقع شده اند را به کلیسای کاتولیک هالی سی ( Holy See ) در پایین مسیر متصل میکند.
پله های اسپانیایی در ماه مه با گلدانهای آزالیا تزئین میشود. یک فروشگاه گل کوچک نیز در راه پله دایر شده است. مقررات شهرداری رم غذاخوری ها و اسکان برای غذا خوردن را در این محل ممنوع کرده است اما این مقررات از انبوه جمعیت بازدید کننده نکاسته است.


“ پله های اسپانیایی ”

 

مطالب مرتبط