جستجوی تور باکس
.
پشتیبانی آنلاین یاهو
مشاوره رایگان سفر 021-26414147 پشتیبانی آنلاین
ورود اعضا
ورود اعضا باکس
.
جستجوی تور ثابت

یاهو
.

غذاهای خیابانی در اروپا

0 | 0
کد بلاگ : #219
تاریخ انتشار : شنبه, 20 شهریور 1395 15:52
تعداد بازدید کننده : 2353
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
غذاهای خیابانی در اروپا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
هنگامی که با تور اروپا سفر می کنید حتما غذاهای سنتی و محلی هر منطقه ای را بچشید. بهترین و ارزانترین گزینه برای گردشگران غذاهای خیابانی است.

 

هنگامی که با تور اروپا سفر می کنید حتما غذاهای سنتی و محلی هر منطقه ای را بچشید. بهترین و ارزانترین گزینه برای گردشگران غذاهای خیابانی است.

غذاهای خیابانی نماد فرهنگ هر کشوری محسوب می گردد و در صنعت گردشگری از اهمیت بسیاری برخوردار است. این نوع غذاها قیمت مناسبی دارند و معمولا به صورت سرپایی سرو می شود. 

سوسیس کاری (Currywurst)

سوسیس کاری مناسب طرفداران سوسیس و غذای تنده. این غذا در سال 1949 در برلین ساخته شده که ترکیبات آن سوسیس، سس کچاپ و کاریست که معمولا با سیب زمینی سرخ شده همراه است.این غذا طعم بی نظیری دارد و باعث شده در سرتاسر آلمان بفروش برسد که بالغ بر 800میلیون پرس است.

 دونر کباب (Döner Kebab)

این غذا متعلق به کشور ترکیه می باشد. گوشت را به صورت عمودی با آتش مستقیم کباب می کنند. اصلی ترین ماه این غذا گوشت بره است ولی با گوشت گاو یا مرغ نیز می توان درست کرد. این نوع کباب در هر کشوری بر حسب ذائقه آن کشور متغیر است ولی به صورت معمول تکه های گوشت را داخل نان به همراه سس و سالاد سرو می کنند.

 نان حلقوی (Koulouria)

این نان خوشمزه که با کنجد همراه است در خیابان های شهر آتن و دیگر شهر های یونان بفروش می رسد. این نان به تنهایی بسیار خوشمزه است ولی برخی آن را به همراه پنیر می خورند. این نان بسیار ترد بوده و شیرینی بسیار کمی دارد که به همراه کنجد طعم بی نظیری را ایجاد کرده است.

پیراشکی (Panzerotti)

این غذای خیابانی که ایتالیایی است شبیه کالزونه می باشد و ابتدا در ناحیه پولیای ایتالیا تهیه شد سپس در سایر شهرها. خمیر آن کاملا پخته و ترد است و داخل آن از گوجه فرنگی و پنیر پر می شود.

کیک قیفی (Kürtőskalács)

این کیک قیفی دارچینی خوشمزه ترانسیلوانیایی را در مجارستان یا رومانی می توانید امتحان کنید. کلیه نانوایی های اروپای شرقی این نوع کیک را تهیه می کنند. خمیر را به دور قالب قیفی شکلی می پیچند و بر روی آتش چرخانده و می پزند، سپس مخلوطی از شکر و دارچین را آماده و کیک را در آن میغلتانند.


“ غذاهای خیابانی در اروپا ”