جستجوی تور باکس
.
پشتیبانی آنلاین یاهو
مشاوره رایگان سفر 021-26414147 پشتیبانی آنلاین
ورود اعضا
ورود اعضا باکس
.
جستجوی تور ثابت

یاهو
.

اولین موزه مجسمه زیرآب در اروپا

0 | 0
کد بلاگ : #223
تاریخ انتشار : شنبه, 17 مهر 1395 14:40
تعداد بازدید کننده : 1854
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اولین موزه مجسمه زیرآب در اروپا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
موزه های زیر آب بسایر جالب هستند اما باید بدانید که برای بازدید از آن نیاز به مهارت غواصی دارید.

موزه های زیر آب بسایر جالب هستند اما باید بدانید که برای بازدید از آن نیاز به مهارت غواصی دارید. اولین موزه زیر آب در جزیره لانزاروته (Lanzarote) در جزایر قناری اسپانیا قرار دارد. با تور اروپا می توانید از این جاذبه دیدن فرمایید.

این موزه در عمق 12 تا 14 متری قرار دارد که جیسون دِکِرس تیلور (Jason Decaires Taylor) اهل انگلیس آن را ساخته. مجسمه‌های زیرآبی نمادی از رابطه‌ی همزیستی بشر و طبیعت است که باعث جذب وبهبود رشد گیاهان و زندگی دریایی خواهند شد. 

موجودات برای فرار از شکارچیان به دنبال پناهگاه می گردند به همین دلیل به سراغ اشیا زیر آب می روند و بدین صورت این مجسمه ها توسط جانوران تسخیر می شود. تیلور مکان هایی را برای قرار دادن مجسمه ها انتخاب کرد که متروک باشد تا هم مجسمه ها سالم بماند هم بدین وسیله گردشگران را از مناطق حساس دور کند.
جنس این مجسمه ها از سیمان دریایی با PH خنثی می باشد که دوام بسیار بالایی دارند و صدها سال باقی می مانند. فلز بدلیل خورنده بودن و آلوده کنندگی طبیعت در این سازه ها استفاده نشده است.

تیلور می‌گوید:

زمانی که مجسمه‌ها برای مدت طولانی زیر آب باشند لایه‌هایی از کلسیم  روی آنها می‌نشیند، بنابراین با گذشت زمان بیشتر و بیشتر غیر قابل تشخیص می‌شوند و این  یکی از دلایلی است که من با یک تصویر ساده یا  یک حالت از انسان شروع کردم؛  چون می‌دانم بدن انسان هرچه قدر هم  از شکل و فرم خارج شود باز هم شما قادر خواهید بود بخش‌هایی از آن را تشخیص دهید.


“ اولین موزه مجسمه زیرآب در اروپا ”

 

اولین موزه مجسمه زیرآب در اروپا - 66 اولین موزه مجسمه زیرآب در اروپا - 77 اولین موزه مجسمه زیرآب در اروپا - 33 اولین موزه مجسمه زیرآب در اروپا - 44 اولین موزه مجسمه زیرآب در اروپا - 11 اولین موزه مجسمه زیرآب در اروپا - 22 اولین موزه مجسمه زیرآب در اروپا - 55